Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya reklamlarını kullanmadan önce oluşturulacak yol haritası ile en kısa yoldan başarıya ulaşabilirsiniz.

Her gün milyonlarca kişinin birbiriyle etkileşime geçtiği ve potansiyel müşterilerinizin büyük bir kısmının yer aldığı sosyal medya kanallarını %100 verimli kullanarak markanıza değer katmaya ne dersiniz?

Site Destek ekibi olarak sosyal medya reklamcılığı kanalında da kendimize güveniyor ve belirlenen bir plan içerisinde süreci yönetiyoruz.

Sektör Analizi

Markanızın yer aldığı sektörü araştırıyor ve reklam stratejilerimizi buna göre şekillendiriyoruz.

Entegrasyonlar

Sosyal medya reklamlarının takibini yapabilmek için web sitenize kod entegrasyonlarını yapıyoruz.

Yeniden Pazarlama

Bir süre önce markanız ile en ufak şekilde iletişime geçmiş kişileri tekrardan hedef kitlenize dahil ederek sonuca ulaştırıyoruz.

Rakip Analizi

Aynı sektörde yer aldığınız ve kendinize rakip olarak gördüğünüz firmaları sizden istiyor ve bunlara ek olarak bizim de araştırmalarımız sonucu size rakip olabilecek markaları inceliyor ve raporluyoruz.

Hedef Kitle Arayışı

Markanızın doğru kişilere erişmesi adına pazar araştırması yaparak potansiyel müşterilerinizi buluyoruz.

Raporlama

Süreç içerisinde yapılan tüm işlemler belirli periyotlar aralığında tarafınıza raporluyor ve durum değerlendirmesi yapıyoruz.

Sosyal Medyada Markanızı Daha Güçlü Hale Getirmek İster misiniz?

Site Destek ekibi olarak sosyal medya reklamlarını kullanarak markanıza değer katacağız.

Sosyal medya reklamcılığının artık markalar için vazgeçilmez bir hal aldığı bu dönemde, rakiplerinizle her zaman yarış içerisinde olmalı ve daha önce uygulanmamış stratejilerle farkınızı ortaya koymalısınız.

Bu süreçte tüm şeffaflığıyla sizin her zaman yanınızda olacak, yeni stratejiler ve görüşlerle rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlayacak Site Destek ekibi ile çalışmak için hemen teklif alın.

Kullandığımız Araçlar
Sosyal medya reklamcılığı çalışmalarında kullanacağımız araçlar.
Reklam Süreci
Markanız için yol haritası belirliyor ve adım adım hedefe gidiyoruz.
Araştırma

Sosyal medya reklamcılığına başlamadan önce, bulunduğunuz sektörü inceleyerek gerekli analizler tarafımızca yapılmaktadır. Bu aşamadan sonra mevcut ve potansiyel rakiplerinizi tespit ederek, kullanılan reklam modelleri, reklam dilleri, web siteleri ve sosyal medya kanallarının kullanımı araştırılmaktadır.

Ürün kalitesi, fiyat avantajı ve sunulan fırsatların her zaman sosyal medya reklamcılığını doğrudan etkileyecek faktörler olması nedeniyle sektör incelemesinde bu kriterler de dikkate alınır.

  • Rakip ve sektör analizi ile birlikte yatırım yapılacak reklam kanalları ve alanları belirlenir.
  • Sektördeki web siteleri ve sosyal medya hesapları incelenerek değerlendirilir ve bu doğrultuda eksikler ve yeni fikirler çıkarılır.
Rakip Analizi

Sosyal medya reklamcılığını kullanan markaların tercih ettiği reklam modellerini, reklam alanlarını ve hedef kitlelerini görebiliyor ve bunlara göre rakip analizi gerçekleştirebiliyoruz.

Bu süreçte sizin markanıza rakip olabilecek potansiyel firmaları tespit ediyor, stratejilerini inceliyor ve buna göre yeni fikirler üreterek sizi her zaman bir adım öne geçiriyoruz.

  • Tespit edilen rakiplerinizin web siteleri, sosyal medya kullanımı, ürün fiyatları, avantajları ve dezavantajları ortaya çıkarılır.
  • Rakiplerinizin yaptığı yatırımlar ve kullandığı reklam stratejileri analiz edilir ve yine sizi bir adım öne geçirecek hamleler planlanır.
Planlama

Site Destek ekibi olarak yaptığımız araştırma ve rakip analizlerinin ardından artık sizin markanız için gerekli hamleler planlanır ve işleme almak için takvim oluşturulur. Bu süreçte önümüzdeki 15 günün planı hazır hale getirilir.

  • Yapılacak olan reklam çalışmalarının bütçesi planlaması hazırlanır ve marka tarafına sunulur.
  • Sosyal medya reklamlarında kullanılacak olan görseller hazırlanır ve hedef kitleler oluşturulur.
  • Daha önce yapılan sektör analizinden yola çıkarak, belirlenen kategoriler reklama hazır hale getirilir.
Uygulama

Artık her şey hazır. Sosyal medya reklamcılığında gerekli olan tüm aşamaları tamamladıktan sonra markanızı kısa sürede, doğru yerde, doğru kişilere gösterme zamanı geldi. Özel olarak hazırlanan görseller, potansiyel müşterileriniz için oluşturulmuş hedef kitlelere gösterilerek sağlıklı trafik veya satış elde etme zamanı.

  • Yapılan reklam çalışmaları günlük olarak kontrol edilir, gerekli müdahaleler yapılarak marka tarafına bildirilir.
  • Her ay düzenli olarak hazırlanacak rapor yorumlanarak tarafınıza iletilir ve görüşme sağlanır.
Müşteri Yorumları
Göz bebeklerimizin Site Destek için yapmış oldukları geri bildirimler.
Merak Ettikleriniz
Site Destek ekibi merak ettiklerinizi cevapladı.
Merak Ettikleriniz
Hangi Sosyal Medya Platformlarını Kullanıyorsunuz?

Potansiyel veya eski müşterilerinizin olduğu her yer bizim için reklam alanıdır. Bunu dikkate alarak sosyal medya reklamcılığında; Instagram, Facebook, Twitter, TikTok, YouTube, Snapchat, Linkledin ve uygulama arası bant reklamlarını aktif olarak kullanıyoruz.

Sosyal Medya Reklamlarının Bana Faydası Nedir?

Her geçen gün dijitale yapılan yatırımın artığı bu dönemde, milyonlarca kullanıcının yer aldığı sosyal medya platformlarında yer almanız markanıza değer katacak ve satışlarınız artıracaktır.

Farkınız Nedir?

Site Destek ekibi olarak, sosyal medya reklamcılığının tüm reklam alanlarını %100 verimlilikle doğru bir şekilde yöneteceğimize inanıyoruz. Bu süreçte tüm şeffaflığıyla sizlerle birlikte aynı reklam panelini kullanıyor ve düzenli raporlamalar yapıyoruz.

Neden Biz?
Bizi tercih etmeniz için sunduğumuz çeşitli nedenler.
Blog
Site Destek uzmanlarının ele aldığı birbirinden özel içerikler.