Grafik Tasarım Hizmeti

Mecra fark etmeksizin doğru bir iletişim için doğru bir grafik tasarım hizmeti gereklidir.

Denetlenen markanın kimlikle ilgili bir sorunu varsa, bu rasyonel gerekçelerle ortaya konur ve ne çerçevede değişmesi gerektiğine karar verilir. Burada salt estetik unsurlar karar vermede etkili olmaz. Beğeni öncelik değildir. Önemli olan markanın stratejisine ve hedeflerine uygun bir kimliğe sahip olup olmadığıdır. Her marka kimliği kendi özgün dünyası içinde değerlendirilir ve irdelenir.

Marka kimliği yaratma süreci insanın dünyayı büyük oranda görsel olarak algılaması neticesinde görsel bir temele dayanır. Ancak bazı durumlarda markanın işitsel, dokunsal ve kokusal anlamda kimlik unsurlarının da tasarlanması gerekebilir. Bu yine markanın bulunduğu pazara ve rakip analizine göre şekillenmektedir.

Marka Analizi

Markanın mevcut kimliğinin ve iletişim dilinin analiz edilmesi.

Değerlendirme

Ortaya çıkan fikrin, proje/marka sahipleri ile değerlendirilmesi ve üzerinde mutabık kalınması süreci.

Mecra Belirleme

Çalışmaların kullanmak istenilen alanlarına ilişkin ölçülerin ve mecraların belirlenmesi ve ölçülendirilmesi.

Fikir - Araştırma

Yaratıcı fikrin ortaya çıkarılması. Rakip markanın ve ürünlerin marka kimliklerinin analiz edilerek kıyaslanması

Sunum

Karar kılınan fikrin, iletişim dilinin ve marka kültürünü yansıtacak 2 veya 3 boyutlu sunulması.

Son Kontrol - Uygulama

Tüm süreçler bittiğinde son kontrol yapılır, onay alınır ve uygulama süreci ile finalize edilir.
Tasarım Markanın Ne Zaman Çalıştığını Anlatır!
Siz de markanızın yaptığı işler ve sunumuyla sektörde konuşulmasını ister misiniz?

Biz Steve Jobs’un “Tasarım sadece nasıl göründüğü ya da nasıl hissettirdiği ile ilgili bir şey değildir. Tasarım nasıl çalıştığı ile ilgilidir.” bu sözüne inanır ve ona göre hareket ederiz.

Gözlerinizi kapatsanız da açsanız da gördüğünüzde her şeyde tasarım vardır. Yani görüp görebileceğimiz her şey grafik tasarımın alanının içerisine girmektedir. Markalaşmak bütünseldir. Sizde geç kalmadan hemen bu yolda emin adımlarla ilerlemek isterseniz hemen iletişime geçin.

Kullandığımız Araçlar
Süreci daha iyi analiz etmek ve yönetmek için kullandığımız destek aldığımız bazı araçlar.
Müşteri Yorumları
Göz bebeklerimizin Site Destek için yapmış oldukları geri bildirimler.
Merak Ettikleriniz
Merak ettiğiniz soruların cevaplarını sizler için hazırladık.
Merak Ettikleriniz
Grafik Tasarım Hizmetinin Markama Ne Faydası Olur?

Marka imajını ve itibarını korur ve kısa sürede etkisini gösterir. Örneğin bir kampanya hazırladıysanız bu kampanyaya ilişkin tasarım biçimi o kampanyanın dönüşümüne önemli bir katkı sağlayacaktır. Fakat bir markanın kurumsal otoritesinin yerleşmesi minimum 3 maksimum 6 ay süre alacaktır.

Grafik Tasarım Hizmeti Neye Göre Fiyatlandırılır?

Fiyatlandırma politikamızda zaman-süre ilişkisinden bağımsızdır. Fiyatlandırmamız markanın hangi düzeyde iş talebi olacağına ve/veya hangi mecralarda kullanacağına, istenilen hizmetin prodüksiyon içerip içermediğine ilişkin değişiklik gösterir.

Yapılan Tasarıma Ne Kadar Müdahale Hakkımız Var?

İlgili markanın tüm çalışmalarda yukarıda belirlenen aşamalarda süreç yürütülür. Revize hakkı marka ile ajans tarafında sözleşmede belirtilir. Fazla revizyon talebinde bulunulduğunda revizyon başına ekstra ücret ilgili markaya fatura edilir.

Marka Kimliğinin Kazanılması Noktasında Nasıl Çalışıyorsunuz?

Denetlenen markanın kimlikle ilgili bir sorunu varsa, bu rasyonel gerekçelerle ortaya konur ve ne çerçevede değişmesi gerektiğine karar verilir. Burada salt estetik unsurlar karar vermede etkili olmaz. Beğeni öncelik değildir. Önemli olan markanın stratejisine ve hedeflerine uygun bir kimliğe sahip olup olmadığıdır. Her marka kimliği kendi özgün dünyası içinde değerlendirilir ve irdelenir.

Grafik Tasarım Hizmetinin Marka İtibarına Katkısı Nedir?

Grafik tasarım hizmetinin düzgün çalışması için doğru bir marka konumlandırması ile mümkündür. Marka algısını, imajını, itibarını ve iletişim gücünü arttıran ve yansıtan en önemli unsurlardan biridir.

Neden Biz?
Bizi tercih etmeniz için sunduğumuz çeşitli nedenler.
Blog
Site Destek uzmanlarının ele aldığı birbirinden özel içerikler.