SEO Çalışması

Tamamen bulunduğunuz sektörün dinamiklerine özel şekillenecek SEO çalışmasından faydalanmaya ne dersiniz?

İsterseniz tek seferlik isterseniz uzun vadeli SEO hizmetinden yararlanabilirsiniz. SEO çalışması modelimiz şu şekilde ilerlemektedir:

Biz müşterilerimizle aynı dili konuşmak isteriz. Aynı dili konuştuğumuzda sürecin daha sağlıklı ilerleyeceğine inanırız. Tecrübelerimize dayanarak süreç başlangıcından sonuna kadar SEO tarafında sizlerin de tecrübe kazanmasına yardımcı oluruz. Bu hem kontrollü ilerlemeye hem de performans raporlarının daha anlaşılır olmasına yardımcı olmaktadır.

Anahtar Kelime Analizi

Profesyonel SEO araçları sayesinde sektörünüzün en trend, size en çok dönüşüm ve fayda getirecek anahtar kelimelerini tespit ediyoruz.

Teknik Analiz

Site sağlık durumumuzu iyileştirmek için düzenli olarak teknik analizler gerçekleştirir, problemleri tespit eder ve optimizasyon çalışmalarını yaparız.

İçerik

İstenildiğinde içerik revizyonu ve yeni içeriklerin üretilmesini sağlarız. İçerikleri kullanıcı arama niyetini dikkate alarak iyileştirir ve üretiriz.

Rakip Analizi

Rakiplerinizin bağlantı kaynakları, trafik kanalları ve yapmış olduğu tüm hamleleri analiz eder, daha iyisini yapmak için stratejiler üretiriz.

Referans Bağlantılar

Web sitenize fayda sağlayacak, trafik getirecek, davranış sergiletecek ve dönüşümle sonuçlanmasını sağlayacak bağlantılar temin ederiz.

Raporlama

Performansınızı Google Data Studio aracını kullanarak tarafınıza sunarız. Performansınızı şefaf olarak raporlar, başlangıçtan itibaren ulaşılan noktayı kapsamlı olarak tarafınıza sunarız.
Yükselmeye Hazır mısın?
Google ve diğer arama motorlarında yükselmenin, daha çok görünürlüğe sahip olmanın ve dönüşümlerini artırmanın tam zamanı.

Pandemi var, alışveriş reklamcılığı artık yok, reklam maliyetleri arttı, ek vergiler getiriliyor, Organiğin önemi daha da arttı. Peki sen bunun için harekete geçtin mi? Daha çok organik trafik ve dönüşüm için Site Destek SEO ekibiyle çalışmaya başlayabilirsin.

Performans garantili çalışmalarımız sayesinde web sayfan sektöründe en iyi organik trafik alan sitelerden birisi olabilir. Şimdi hemen başvur, randevu al ve çalışmaya başla.

Kullandığımız Araçlar
SEO sürecini kusursuz yönetebilmek için profesyonel SEO araçları kullanırız. Bu araçlara yatırım yapmaktan asla çekinmeyiz.
SEO Süreci
A'dan Z'ye adım adım ilerlediğimiz SEO süreci ile periyodik büyümeyi hedefliyoruz.
Araştırma

Site Destek, SEO anlaşmasından sonra araştırma aşamasıyla sürecin ilk adımını atmış olur.

Sektör analizi, web sayfa türleri, yapılan yatırımlar, kullanılan kanallar ve diğer kaynaklarla alakalı kapsamlı bir analiz yapılır. Örnek vermek gerekirse: Bir e-ticaret girişimcisi olduğunuzu varsayalım; Bu durum ürün, fiyat ve model araştırmasına kadar gidebilir. Bir içerik üreticisi olduğunuzu varsayalım; Bu durum YouTube kanal araştırmasına kadar gidebilir.

Ürünün, fiyatın, modelin genel performansa katkısı olduğu gibi SEO performansına da doğrudan katkısı bulunmaktadır. Herkes video üretirken ve video ile sıralama alırken siz video üretmiyorsanız bizim yapacağımız çalışmalar birşey ifade etmez. Yani kısacası koşulsuz şartsız teslim olacak ajansın bu araştırma sürecine istinaden sizden istediklerini de gerçekleştireceksiniz. Yani takım olacağız.

 • Sektör analizi gerçekleştirilir. Sektörde yer alan markaların durumu, trendi ve yaptığı yatırımlar analiz edilir.
 • Sektörde yer alan web sayfalarının ve bu sayfaların ürettikleri içeriklerin türleri neler? Detaylı olarak analiz edilir.
 • Sektörde yer alan sitelerin kullandığı kanallar araştırılır. Bu kanallar nasıl kullanılır? Biz nasıl yatırım yapabiliriz? Konuları ele alınır.
Rakip Analizi

Rakibin en iyi sayfalarını ve bu sayfaların trafik aldığı anahtar kelimelerini tespit ederiz. Rakip sitelerin bağlantı aldığı en iyi kaynakları belirleriz. Rakip sitenin yatırım yaptığı diğer kanalları da inceler burada kullandıkları stratejileri araştırırız. Araştırma neticesinde rekabet içerisinde olacak, onlardan daha iyi performans gösterecek stratejiyi üretiriz.

 • Ahrefs, SEMrush, SEO Monitor ve SEO Powersuite araçlarıyla kapsamlı rakip analizi gerçekleştirilir.
 • En iyi sayfalar, en iyi anahtar kelimeler belirlenir ve en iyi bağlantı kaynakları belirlenir.
 • Trafik kaynakları tespit edilir. Strateji öğrenilir, daha iyisinin üretilmesi için çalışmalar başlatılır.
Planlama

Site Destek, gerçekleştirdiği teknik analizler neticesinde site sağlığını olumsuz etkileyen problemleri tespit eder ve iyileştirir. En önemli konuların başında içerik yer alır. Ekibimiz yeni üretilmesi gereken ve revize edilmesi gereken içerikleri tespit eder ve markaya sunar. Bağlantı profilini kuvvetlendirir, sosyal sinyallerle destekler ve sonuca gider.

En önemli kriterimiz markalaşmadır. Biz belli başlı anahtar kelimelerin performansına bağlı kalmayız. Mevcut web sitesinin büyüme trendine, organik dönüşümlere ve organik trafik büyümesine odaklanırız.

 • Düzenli olarak teknik SEO analizinin gerçekleştirilmesi sağlanır. Hataların giderilmesi için planlama yapılır.
 • İçerik revizyonu ve yeni içerik üretilmesi için marka tarafına kapsamlı geri bildirimlerde bulunulur. Süreç planlanır.
 • Başarıya götürecek kaynaklar, kanallar tespit edilir. Bu kanallar için stratejiler belirlenir ve planlama yapılır.
Uygulama

Araştırma yapıldı, rakip analizleri tamamlandı, planlama gerçekleştirildi, sırada uygulama adımı var.

İlk olarak sağlık problemleri ortadan kaldırılır. Bu problemler çeşitli araçlarla otomatik olarak ve profesyonel SEO uzmanları tarafından ise manuel olarak tespit edildikten sonra düzenlenir. Sağlık durumu 90/100 olduktan sonra içerik revizyonları ve yeni içerik üretme süreçleri başlar ve bu periyodik olarak devam eder. Üretilen içeriklere hedef kitle ilgili kanallar kullanılarak getirilir. Gelen kullanıcının sergilediği davranış analiz edilir ve olumsuz durumlar ortadan kaldırılır.

Uygulama sürecinin en önemli konularının başında da markalaşma çalışmaları gelir. Özellikle geri gelen kullanıcılarının hem markalaşmaya hem SEO’ya ciddi katkısı bulunmaktadır. Yeniden Pazarlama çalışmalarıyla SEO performansına katkı sağlanır.

Tüm bu işlemlerin ardından süreç Data Studio aracıyla profesyonel olarak raporlanır.

 • Sağlık durumunu etkileyen problemler ortadan kaldırılır.
 • İçerik revizyonu gerçekleşir, yeni içerikler üretilir.
 • Bağlantı profili iyileştirilir.
 • Trafik kaynakları tespit edilir ve en doğru şekilde kullanılır.
 • Yeniden Pazarlama aktif olarak kullanılır ve geri gelen kullanıcı oranı artırılır.
 • Data Studio ile performans raporlaması yapılır.
Müşteri Yorumları
Göz bebeklerimizin Site Destek için yapmış oldukları geri bildirimler.
Merak Ettikleriniz
Merak ettiğiniz soruların cevaplarını sizler için hazırladık.
Merak Ettikleriniz
SEO Çalışmasının Faydasını Ne Zaman Görürüm?

Bu durum yapılan yatırımlara göre değişkenlik gösterir. Sürecin hızlanması tamamen girişimciye bağlıdır. Net olarak bir süre vermemiz gerekirse performans 3 ila 6 Ay içerisinde artış göstermeye başlayacaktır.

SEO Çalışmaları Neye Göre Fiyatlandırılır? Minimum Fiyat Nedir?

Tam olarak zamana göre fiyatlandırma yapıyoruz. Projeniz için ne kadar çalışacağız? Projede kaç kişi yer alacak? Bu soruların cevabına istinaden teklif sunulmaktadır.

SEO Çalışmalarımızı Kimler Gerçekleştiriyor?

Site Destek SEO ekibi uzun süredir SEO projeleri yönetmektedir. Ayhan KARAMAN’ın en az 4 yıldır yanında bulunan ve uzmanlaşan ekip ile SEO performansınızı periyodik olarak artırabiliriz.

Neden Biz?
Bizi tercih etmeniz için sunduğumuz çeşitli nedenler.
Blog
Site Destek uzmanlarının ele aldığı birbirinden özel içerikler.