E-Ticaret Danışmanlığı Nedir?

E-Ticaret danışmanlığı, E-Ticarete yeni başlayan firmaların işe başlarken en doğru kararı alabilmeleri adına operasyonel veya teknik işlerin yanı sıra satış faaliyetlerini iyileştirme yollarıyla ilgili de tavsiyelerde bulunur. Uzmanlık alanına bağlı olarak, firmalara pazarlama, reklam veya web optimizasyon çözümleri konularında danışmanlık sunar.

Web sitenize, ürünleriniz ile ilgili ziyaretçilerin gelmesi, sanal pazarlar üzerinde dükkanlarınızın olması, reklam vererek sosyal medya üzerinden ürün satışı yapabilmeniz gibi noktalar birbirinden farklı planlanma stratejileri gerektiren noktalardır. En önemlisi ise tüm bu gerekliliklere uyumlu bir web site alt yapınızın olmasıdır. E-Ticaret başarısı için en kritik ve ilk adım, sizin ihtiyaçlarınıza uygun olacak bir altyapı seçmenizdir. Bundan sonrasını başarısını kanıtlamış, güvendiğiniz bir E-Ticaret Danışmanlık ajansı ile birlikte yürütmeniz markanız için en doğru karar olacaktır.

Günümüzde E-Ticaret danışmanı ve E-Ticaret danışmanlığı hizmeti hızla yaygınlaştığı için tecrübeli tecrübesiz çoğu girişimlerin de sektördeki varlığı her geçen gün artmaktadır. Bu ise markaların yanlış danışman ile çalışma ve beraberinde gelen başarısızlık ihtimalini doğurmaktadır. Bu noktada sizin çalışmayı düşündüğünüz ajansı/kişiyi detaylıca araştırmanız, çalışmaya başlamadan önce kafanızdaki tüm soruların cevaplarını öğrenmeniz, önceki işlerini incelemeniz bu başarısızlık ihtimalini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Site Destek olarak 10 yıldan fazla süredir, Türkiye’nin ulusal ve uluslararası birçok markasına kendini ispatlamış ekibimizle hizmet veriyoruz. Uzman ekibimiz, irili ufaklı binlerce marka ile çalışmış olup her marka için tamamen ona özgü olacak stratejiler üretmektedir. E-Ticaret başarısında bu noktayı uygulayabilmek çok önemlidir. Her markaya ayrı bir karakter gibi yaklaşılmalı, hepsinin özelliklerinin farklı olduğu benimsenmeli ve tamamen ona özel stratejiler geliştirilmelidir. Başarı, bu şekilde mümkün olacaktır.

Birlikte çalışmaya karar verdiğiniz E-Ticaret Danışman ajansını seçtikten sonraki süreç yönetiminde bazı kritik uygulamalar vardır. Bunlar, uygulandığı takdirde sizin o danışmanlıktan alacağınız verimi üç hatta dört katına çıkarabilecek kadar etkilidir. Bunlardan ilki, ajansın ve markanın birlikte ekip ruhunu hissedebilmesidir. İş veren- çalışan ilişkisinden çıkılmalı, “biz aynı amaç uğruna çalışan bir ekibimiz” düşüncesi hakim olmalıdır.

E-Ticaret Stratejik Planlama

SWOT Analizi, Pest Analizi, Finansal Kaynak Yönetimi, Yıllık Planlama, Rekabet Analizi, Farklılaşan Yöntemler, Hedef Plan, TV Radyo Reklamcılığı gibi alanlarda stratejik planlamalar yaparız.

Rakip - Sektör Analizi

Hiçbir markamızda sektör ve rakip analizi yapmadan sürece başlamayız. Rakip & Sektör analizleri sayesinde pazar trendlerini ve tüketici davranışlarını öğrenir, bunları göz önünde tutarak yol haritası çıkarırız.

Dijital Pazarlama ve Performans

Google reklamlarından Facebook reklamlarına, Youtube reklamlarından Instagram reklamlarına, TikTok Reklamlarından LinkedIn Reklamcılığına, SMS’den Mail pazarlamacılığına kadar birçok kanala özel stratejiler geliştiririz.

SEO

İç Optimizasyon, Dış Optimizasyon, Teknik SEO konularında web sitenizin arama motoru sonuç sayfasında (SERP) daha iyi sıralamalar elde etmesi için sürekli kontrol ve geliştirmeler yaparız.

Grafik Tasarım Danışmanlığı

Sosyal medyadan web sitesine; videolardan reklam görsellerine kadar markanın, müşteri zihninde yer edinmesini sağlayacak tasarım çalışmaları yaparız. Gelir geçer tasarımlardan ziyade bir marka kimliği yaratmayı hedefleriz.

Marka ve Pazarlama Danışmanlığı

Minimum 3 aylık aksiyon planları hazırlarız. Aksiyon planını ise Marka Stratejileri ve Pazarlama Stratejileri olarak ikiye böleriz. Çıkarılan yol haritası sayesinde daha planlı ve koordineli bir şekilde çalışırız.
Başarına Şahit Olmaya Hazır Mısın?
E-Ticaret yönetimi kapsamlı ve özen isteyen bir süreçtir. Başarısızlıkla sonuçlanan yüzlerce girişim arasında yer almak istemiyorsan uzman ekibi ile Site Destek senin ve markanın yanında.

Dijital pazarlama, SEO, grafik tasarım, reklam yönetimi, yazılım danışmanlığı, marka ve pazarlama stratejileri hizmetlerinin tümüne E-Ticaret Danışmanlığı ile sahip olabilirsin.

Her marka bizim için bambaşka bir yolculuk. Sadece senin markana özel geliştirilen E-Ticaret stratejilerini öğrenmeye hazır mısın?

Tek yatırım ile markan için 360 derece kapsamlı hizmete sahip olmak için hemen teklif al!

E-Ticaret Danışmanlığı Kapsamı
E-Ticaret Danışmanlığı kapsamında vereceğimiz hizmet detayları aşağıdadır.
Giriş

Site Destek ekibi bu düşünceyi her adımında uygulamaktadır. Çalıştığımız hiçbir marka bizim müşterimiz değil, artık ekibimizin bir parçasıdır. Bu noktada markanın da bu düşünceyi benimsemesi önemlidir. “Ajansa para verdim, onların satışlarımı arttırmasını bekliyorum.” gibi bir tutum çok yanlış olup, karşı tarafı da demoralize edecektir . Kısacası danışan ve danışman bir olmalı bütün olmalı, her iki taraf görevini layıkıyla yapmalıdır. Eksiklik/yanlışlık görülen noktalarda ise iki taraf da birbirini uyarmalıdır. Ekip olmak bunu gerektirir :)

Ekip ruhunun benimsenmesinden sonraki kritik nokta ise markanızın neye ihtiyacı olduğunun belirlenmesidir. Ekibiniz, online olarak potansiyel müşterileri çekmek, teşvik etmek ve bulmak için doğru adımları atıyor mu? Sürekli gelişen ve rekabet içinde olan pazarda belirlediğiniz hedeflere ulaşmak için ihtiyaçlarınızı tam olarak biliyor musunuz?

Günümüzde E-Ticaret danışmanı ve E-Ticaret danışmanlığı hizmeti hızla yaygınlaştığı için tecrübeli tecrübesiz çoğu girişimlerin de sektördeki varlığı her geçen gün artmaktadır. Bu ise markaların yanlış danışman ile çalışma ve beraberinde gelen başarısızlık ihtimalini doğurmaktadır. Bu noktada sizin çalışmayı düşündüğünüz ajansı/kişiyi detaylıca araştırmanız, çalışmaya başlamadan önce kafanızdaki tüm soruların cevaplarını öğrenmeniz, önceki işlerini incelemeniz bu başarısızlık ihtimalini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Bugünün iş ortamında firmalar hedeflerini tam olarak iyi tanımlamalı, sağlam stratejiler üretmeli ve hedeflerini gerçekleştirebilmek için uygun yaklaşımlar sergilemelidir. Bu stratejiler her markada farklılıklar göstermektedir. Kendi hedefini ve ihtiyaçlarını belirlemeden yola çıkan markaların uzun ömürlü olması pek mümkün olmayacaktır.

Site Destek, sürekli gelişen pazar alanında hayatta kalmanızı sağlayacak yaklaşımlar geliştirmek için stratejik danışmanlık hizmeti sunar. E-Ticaret Danışmanlığı hizmetimizde ekip olarak sizin adınıza sahaya inip, rakiplerinizi geride bırakacak adımları atıp, zirvedeki yerinizi almanızı sağlayacak kupayı kaldırmak için sabırsızlanıyoruz. Tabii siz de buna hazırsanız. Hazır mısınız?

Hazırım!

O zaman şimdi iletişime geçme zamanı, hemen tıkla formu doldur.

Rakip - Sektör Analizi

E-Ticaret dünyasına yeni katılan firmaların sektör analizi yapması, hem iş sahalarını hem de rakiplerini daha iyi tanımalarına ve anlamalarına yardımcı olur. Sektör analizi yapmadan ve genel bir çerçeve çizmeden başlatılan girişimler kötü sonuçlar verebilir ya da yoğun rekabet ortamında başarıya ulaşmadan kapanma ihtimalleri ile karşı karşıya kalabilir.

E-Ticaret Stratejik Planlama

E-Ticaret yönetiminde strateji planı oluşturmak en az ürün pazarlaması yapmak kadar önemlidir. Eğer uzun vadede başarılı olmayı hedefliyorsanız bir strateji planı oluşturarak emin adımlarla kaliteli sonuçlar elde edebilirsiniz. Ancak uzun vadede başarılı bir girişimci olabilmeniz için bu planlama sürecini çok doğru bir şekilde ayarlayıp uygulamanız gerekmektedir.

E-Ticaret stratejik planlaması markaya,sektöre, rakiplere göre değişkenlik gösterir. Yani her markanın stratejik planlaması farklıdır. Bu yüzden size özel bir strateji geliştirilmeli, güçlü veya zayıf olduğunuz yönler ön plana çıkarılmalı. Site Destek E-Ticaret Stratejik Planlama kapsamında SWOT Analizi, Pest Analizi, Finansal Kaynak Yönetimi, Yıllık Planlama, Rekabet Analizi, Farklılaşan Yöntemler, Hedef Plan, TV Radyo Reklamcılığı gibi alanlarda planlama yapar ve marka tarafına danışmanlık vermektedir.

Site Destek ile iletişime geçip E-Ticaret Danışmanlığı hizmeti alarak markanızı daha planlı ve programlı bir şekilde güvenle büyütebilirsiniz.

Dijital Pazarlama ve Performans

Bu iş bir takım oyunudur. Yine sizden futbol taktiğimizi hatırlamanızı öneririm. Özellikle bize golü getirecek ön kısım tam bu noktada devreye giriyor. Yani en kritik nokta. Site Destek olarak bu takımı en iyi yönecek beceri ve tecrübeye sahiptir. Çünkü o takımın rakiplerini, sektörünü, güçlü yanlarını, zayıf yönlerini öne çıkarttıktan sonra ne yapacağını ve nasıl bir adım atacağını bilir.

Google reklamlarından Facebook reklamlarına, Youtube reklamlarından Instagram reklamlarına, TikTok Reklamlarından LinkedIn Reklamcılığına, SMS’den Mail pazarlamacılığına kadar çok iyi paslaşmalıdır.

Peki hangi mecra ne kadar verimli veya hangisine ne kadar yatırım yapılmalı? Bu da bizim işimiz.

En önemli kısım da bütün bunlar olurken marka tarafına gerek finans tarafında, gerek ise teknik raporlarda tüm şeffaflıkla davranmalı belki de bu zamana kadar Site Destek Dijital Performans Ajansı olarak bir çok markanın bizi tercih etmesindeki sebep budur.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu, web sitelerinin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir. Bazen çok iyi pas atar bazen en iyi golcüdür. Biz ona öyle diyoruz.

Burada en kritik nokta ajans kurucumuz Ayhan Karaman’ın dediği gibi “Oyunu Kurallarına Göre Oynamak” diyebiliriz. Çünkü Google kandırma yöntemleriyle kısa süreli öne çıkma ve markayı zarara uğratacak kadar hatalar mümkündür. Biz arama motorlarından en çok tercih edilen Google’ın çıkardığı iki yüzden fazla sinyalleri takip ederek uygular ve diğer hizmetlerimizde olduğu gibi ayakları yere sağlam basan ve tüm şeffaflıkla süreci takip ederiz.

İç Optimizasyon, Dış Optimizasyon, Teknik SEO konularında web sitenizin arama motoru sonuç sayfasında (SERP) daha iyi sıralamalar elde etmesi için sürekli geliştirmeler yapılmalıdır. SEO sayesinde web sitenizin performansını artırabilir daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz.

Yazılım Danışmanlığı

Analoji açıdan bakarsak diğer adını mağazanız desek daha doğru olur. Mağazanızın metrekaresi, alacağı kişi sayısı, içerideki sistemlerin yoğun müşteri akışında hızlı cevap verip vermemesi ve şu an bu mağaza bizim için yeterli mi değil mi? gibi birçok konuda danışmanlık vermekteyiz.

.Realist açıdan bakarsak hangi alt yapıyı seçmelisiniz? Şu an için bu E-Ticaret paketi sizin için yeterli mi? Muhasebe entegrasyonu açısından hangi sistemi kullanmalısınız? Web siteniz neden bu kadar yavaş, bunu nasıl hızlandırabilirsiniz gibi sorular hakkında daha siz söylemeden biz bu süreçleri değerlendirerek geri bildirimde bulunuyoruz.

Site Destek, 14 yıllık bilgi ve birikimi ile tüm 3 parti yazılımlarını tecrübe etmiştir. Sizin için en doğru öneriyi karşılıklı istişareler ile belirler. Ayrıca süreç içerisinde web sitesi performansı ve sipariş tarafında yaşanacak tüm süreçler için iletişime geçer ve size sonuna kadar destek olur.

Müşterilerinizin daha kolay alışveriş yapması, sitenizin anlık kaldırabileceği müşteri kapasitesi, site ve ürünlerinizin yüklenme hızı gibi birçok alanda yazılım her iki taraf için de çok kritiktir. Yazılımsal müdahaleler ile birlikte web sitenizi, kullanıcı deneyimine uygun, hızlı ve keyifli bir alışveriş sitesi haline getirmek mümkündür.

Site Destek, 14 yıllık tecrübesi ile birlikte, her adımda sizin için en iyi seçimi ve en doğru yatırımı yapmanızı sağlar.

Marka ve Pazarlama Danışmanlığı

Tüm E-Ticaret müşterilerimize ilk aşamada yaptığımız Rakip ve Sektör Analizi sonrasında markayı farklılaştıracak önemli noktaları bulur ve tüm stratejilerimizi planlarız. Markanın gerek sloganını gerek ise marka kültür inşaasına varana kadar el atarız.

.Kampanya üretiminden yönetimine, fiyatlama önerilerinden kategori yönetimine kadar markanızın oluşumunu sağlamlaştıran hamleleri planlarız. Kurucu ortağımız Marka ve Pazarlama alanında eğitimler veren Haldun Yıldız’ın dediği gibi “Plansız bir marka mümkün değildir. Başarı için hem kısa hem uzun vadeli hedefler çizilmesi ve bu doğrultuda hareket edilmesi gereklidir.” sözüne istinaden oluşturduğumuz uzun vadeli hedefleri aylara bölerek ilerleriz. Öncelikle minimum 3 aylık aksiyon planları hazırlarız. Aksiyon planını ise Marka Stratejileri ve Pazarlama Stratejileri olarak ikiye böleriz. Çıkarılan yol haritası ile marka tarafı ve biz daha uyumlu ve koordineli bir şekilde çalışılır.

İki taraf plana sadık kalındığında başarı genelde kaçınılmazdır.

Finans Yönetimi

Markaların değişimlere karşı hayatta kalabilmeleri için güçlü bir Finans Yönetimi gereklidir. Güçlü bir finansal yapıyı oluşturmak istiyorsak ilk olarak bu yapıyı etkileyen faktörleri belirleyip onu topla çok fazla buluşturmamalıyız. Filenin bekçisi olmak kolay değil! “Futbolda atanın da tutanın iyi olacak!"

Sonuç olarak bizden hizmet alan her markanın mutlak bir yatırımcısı vardır ve her proje bir girişimdir. Girişimlerin ayakta durabilmesinin tek yolu ise gelir sağlamaktır. Bu bir süreçtir elbette ve her girişimcinin bunun için belirli bir zaman tanıdığını biliriz. Bu zamanın ne kadar olabileceğini veya şuan için harcanılan miktarın ne kadar doğru olduğu konusunda öneride bulunur ve doğru karar için sürekli istişarede bulunuruz.

Özellikle dijital pazarlama alanında finans yönetimi çok kritik ve özen isteyen bir konudur. Tüm reklamlar gerek kitle, gerek içerikler, gerekse de bütçe konusunda iyi planlamalı ve düzenli olarak takip edilmelidir. Eski reklamlar veya yeni açılan reklam setleriyle neyin nereden geldiğini, ne kadar harcadığını, sonucunda gelen geri dönüşümlerini görebilmekteyiz.

Site Destek’te harcadığınız veya sizin adınıza yönettiğimiz her bir kuruşun hesabı her an en şeffaf hali ile ortadadır. Bu, hem sizi hem de bizi süreç takibimiz açısından çok rahatlatır. Yanlış veya eksik yapılan bir nokta varsa şeffaflık sayesinde bunu görebilir ve gösterebiliriz.

TV - Radyo Reklamları

TV - Radyo Reklamları, bir noktaya kadar gelen fakat daha fazlasını isteyen markalarımız için kurguladığımız pazarlama stratejileri içinde yer almaktadır. TV ve Radyo Reklamları yüksek sermayeler gerektirdiğinden her marka için önerebileceğimiz stratejilerden değildir. Konu sadece maddiyattan da ibaret değildir. Markanın sistemsel altyapısı, marka kimliği, ürün stok durumu, personel sayısı vb. önemli başlıklarda uygunluğu incelenmeli ve tüm bunlar neticesinde marka için doğru bir hamle olacağına inanıldığı taktirde bu yatırım yapılmalıdır. Burada birlikte çalıştığınız partner ajansın sizi yönlendirmesi çok önemlidir.

Site Destek olarak, paranızı ve marka imajınızı sizin kadar düşünüyoruz. Sizin başarısızlığınızın bizim de başarısızlığımız olacağını biliyoruz. Bu yüzden ince eleyip sık dokuyarak tümüyle hazır olmayan hiçbir markamızı bu alana yönlendirmiyoruz.

Yıllar önce gazeteden sonra radyonun icadıyla gazete bitti denilmişti ama hala ikisi de bulunuyor. Sonraları TV çıktı ve radyo bitti denilmişti ama hala o da bulunuyor. Sonra internet geldi hepsini bitirecek denilmişti ama o da aynı şekilde. Kanalların zamana bağlı olarak etkileri azalabilir, değişkenlik gösterebilir. Fakat doğru ve başarılı olarak yürütülen pazarlama senaryolarının başarısızlıkla sonuçlanma ihtimalleri çok düşüktür.

Gazetede, radyoda veya dijitalde izleyen, dinleyen kişiler çok değişkendir. Herkese farklı zaman veya frekanslarda çıkarlar. Dünya genelinde ülkemiz 330 dakika ile TV izlemede birinci. TV’nin en büyük gücü, iyi bir CPC yakaladığınızda aynı anda birçok kişinin karşısına çıkabilir ve marka algınızı güzel noktalara getirebilirsiniz.

TV reklamlarını gerek yaratıcı reklam senaryosu gerek prodüksiyon ve gerekse medya planlamasını partner ajanslarımızla birlikte gerçekleştiriyoruz. TV’nin gücünü dijital ile ile birleştirmek için Site Destek tüm süreci yönetmek için hazır.

Neden Biz?
Bizi tercih etmeniz için sunduğumuz çeşitli nedenler.
Merak Ettikleriniz
Merak ettiğiniz soruların cevaplarını sizler için hazırladık.
Merak Ettikleriniz
E-Ticaret Danışmanlığı Nedir?

E-Ticaret danışmanlığı, E-Ticarete yeni başlayan firmaların işe başlarken en doğru kararı alabilmeleri adına operasyonel veya teknik işlerin yanı sıra satış faaliyetlerini iyileştirme yollarıyla ilgili de tavsiyelerde bulunan hizmetler bütünüdür. Uzmanlık alanına bağlı olarak, firmalara pazarlama, reklam ve web optimizasyon çözümleri konularında danışmanlık sunar.

Neden E-Ticaret Danışmanlık Hizmeti Almalısınız?

E-Ticaret, fazlaca detayı bulunan ve dikkat gerektiren kapsamlı bir süreçtir. Eğer bu sektöre yeni atıldıysanız veya markanızda daha fazla başarı istiyorsanız sizin için tüm E-Ticaret süreçlerini, en doğru şekilde şekilde yönetecek uzman bir ekiple çalışmalısınız. E-Ticaret danışmanlığı almaya başladığınızdan itibaren gelen yükselişleri gördükçe “iyi ki bu yatırımı yapmışım” diyeceğinize eminiz.

E-Ticaret Danışmanlığı Hangi Hizmetleri Kapsıyor?

E-Ticaret Danışmanlık hizmeti, E-Ticaret ile ilgili en gerekli ve kritik noktalara müdahale etmektedir. E-Ticaret danışmanlığı, stratejik planlama, dijital pazarlama, reklam yönetimi, SEO, grafik tasarım danışmanlığı, yazılım danışmanlığı, içerik yönetimi, marka ve pazarlama danışmanlığı, finans yönetimi ve TV-Radyo reklamcılığı (uygun markalara) hizmetlerini kapsamaktadır.

E-Ticaret Danışmanlık Süresi Ne Kadardır?

Site Destek olarak, bir önceki sorunun cevabında yer alan tüm hizmetler bitmeden hiçbir markamızı göndermeyiz. Bizim için önemli olan süre değil; iş kalemlerinin doğru ve eksiksiz olarak tamamlanmasıdır.

E-Ticaret Danışmanı ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Markanızın büyüme yolculuğunda bir E-Ticaret danışmanı ile çalışmak birçok fayda sağlamaktadır:

  • Göz bebeğinizi işinde uzman bir ekibe emanet etmiş olursunuz,
  • Bilmediğiniz veya anlamadığınız her konuda sizin yanınızda olacak bir ekibe sahip olursunuz,
  • Markanızın gelişimi ve büyümesi için sürekli yeni fikirler alırsınız,
  • Maddi kaynaklarınızı en doğru şekilde kullanırsınız,
  • Markanızın tek bir kanalda değil, her kanaldaki başarısına şahit olursunuz,
  • E-Ticaret danışmanlık paketleri ile ihtiyaçlarınıza uygun bir hizmet seçimi yaparak gereksiz maliyetten kurtulursunuz,
  • Doğru ve eksiksiz gerçekleştirilen hamleler sonucunda rakiplerinizin önüne geçersiniz.